Наближається найбільший блюзовий indoor фестиваль в світі – 36. Rawa Blues Festival


Фото: rawablues.com

Вже в цю п’ятницю місто Катовіце, що знаходиться на півдні Польщі, стане столицею блюзу. Осінній фестиваль буде зустрічати Королів і Королев блюзу в двох культових залах Польщі – Сподку (Spodek) i НОСПР-і (NOSPR). Хто в цьому році відвідає Сілезію?

На прес конференції, що відбулася в понеділок 26 вересня, директор фестивалю і музикант, Ірек Дудек (Irek Dudek) підкреслив, що цьогорічний Rawa Blues має за завдання показати найцікавіше, що сьогодні існує в світі блюзу.

Фестиваль розпочнеться з майстер класу одного з найкращих блюзових гітаристів – Альберта Лі (Albert Lee). Дворазовий лауреат Греммі, який впродовж п’яти років співпрацював з Еріком Клептоном (Eric Clapton), поділиться своїм досвідом з поціновувачами жанру. Це не будуть воркшопи в традиційному розумінні, тому Лі попросив не брати з собою інструментів. Музикант покаже техніки, які він використовує в своїй грі, а також розповість цікаві історії з свого життя. Зустрічі з блюзменом пройдуть в Камерному Залі  

НОСПР-у 29 і 30 вересня.

Унікальні події відбудуться 30 вересня на Головній Сцені НОСПР-у. О 19.30 заграє один з найцікавіших виконавців акустичного соло блюзу – Corey Harris, який, як зазначив Дудек, поєднує африканські звучання з американською блюзовою традицією. Виступав з такими зірками як B.B. King, Taj Mahal, Buddy Guy, та ін. Його нетипову креативність підтверджує отримання гранту Братства MacArthura в сумі 600 тисяч американських доларів як «інвестиції в людську оригінальність і потенціал, який має бути використаний з якнайкращим результатом».

Подією світового рівня буде концерт відомого вокаліста і гітариста, триразового лауреата Греммі – Кеба Мо (Keb’Mo), який заграє у супроводі оркестру НОСПР- у під керівництвом Кшезіміра Дембськего (Krzesimir Dębski). Що є важливим – концерт буде знятий  на 12 камер в якості HD.

Суботній день фестивалю розпочнеться о 11.00 на Боковій Сцені Сподку (Spodek); на Головній Сцені – від 15.00. Заключний концерт відкриє Shakin’ Dudi o 17.45, далі Toronzo Cannon, Albert Lee, Shemekia Copeland, JJ Grey & Mofro, закриє фестиваль культовий польський блюз-рок гурт  Dżem o 23.00. Після 00.00 будуть відбуватись джеми в приміщенні Ронда Мистецтв (Rondo Sztuki).

Віце-президент міста Катовіце Богуміл Собула назвав фестиваль Rawa Blues одиним з найбільших козирів міста, який відіграв важливу роль в наданні Катовіцам титулу Міста Музики ЮНЕСКО. Ірек Дудек додав: «Я переконаний, що Rawa Blues може бути найкращим фестивалем на світі. Ніде більше блюзові фестивалі не відбуваються в такому місці як НОСПР і ніде в світі не записуються в системі HD на 12 камер».

Директор готелю Novotel, що є одним з партнерів фестивалю, підкреслив, що такі події як Rawa Blues сприяють покращенню іміджу міста: «Переконання, яке характеризувало Катовіце як промислове місто з їдким запахом, більше не існує. Ми зустрічаємось з великим здивуванням з боку туристів, що Катовіце виявляється зовсім не таким, як собі уявляли».

На прес конференції був присутній також Keb’Mo, який приїхав на чотири дні раніше спеціально для того, щоб розпочати репетиції. Артист зізнався, що дуже схвильований очікуванням цього надзвичайного концерту.

Rawa Blues – найбільш відомий блюзовий захід в Польщі. У 2012 році фестиваль отримав престижну нагороду Keeping The Blues Alive в категорії Міжнародний Фестиваль від найбільшого міжнародного блюзового товариства The Blues Foundation. Подія обіцяє бути винятковою.

Поділитися: